Uygulamalarımız


 1. Mezoterapi

  Tedavi edici ajanların cildimize dışarıdan sürülmesi yerine doğrudan deri içine çok küçük ve özel enjektörler yardımı ile verilmesi işlemine mezoterapi adı verilmektedir. Mezoterapi ile, hastanın sorunlu bölgesine direkt olarak ilaçlar verildiğinden; aynı amaç için ağızdan alınan ya da deriye dışarıdan sürülen tedavilere göre mezoterapi çok daha etkili olmaktadır..

  Mezoterapinin deri üzerinde kullanıldığı belli başlı bölgeler şunlardır:

   • Saçlı deri
   • Yüz bölgesi
   • Vücut

  Saçlı Deri

  Mezoterapi saçlı deride belli başlı amaçlar için kullanılmaktadır:

   • Saç dökülmesi
   • Güçsüz saç tellerinin kuvvetlendirilmesi
   • Yaz mevsiminde yıpranan saçların (güneş ışınları, havuz suyu sebebiyle) kış mevsimine hazırlanması
   • Saç ekimi yapılan hastalardaki yeni ekilen saçların güçlendirilmesi

  Öncelikle saç dökülmesi şikayeti olan hastamızın saç kökleri detaylı olarak muayene edilir. Saç mezoterapisinde etkili bir sonuç alabilmek için en az 4 seans uygulama yapılması gerekmektedir. Uygulama ortalama 30-40 dakika kadar sürer. Saç mezoterapisi yapıldığı gün banyo yapılmaması, saç boyatılmaması önerilmektedir. .

  Yüz Bölgesi

  Yüz bölgesinde mezoterapi kulanım amaçları:

   • Aşırı kuru ve nemsiz kalmış ciltlere nem sağlanması
   • İnce kırışıklıkların giderilmesi ve cildin sıkılaştırılması (Mezolift)
   • Yüzde canlılık ve parlaklık sağlanması
   • Sonrasında yapılacak derin dolgu uygulamalarına cildin hazırlanması
   • Deride lekelenme şikayeti olan hastaların leke tedavisinin sağlanması

  Hastamızın mezoterapiye uygun olup olmadığı, mezoterapi sonrasında yeterli sonucu alıp alamayacağını belirleme için hasta detaylı bir cilt muayenesi yapıldıktan sonra, hastaya uygun ürünler seçilerek mezoterapi işlemine başlanır.

 2. PRP (Platelet Rich Plasma)

  PRP (Platelet Rich Plasma) “trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. PRP tedavisi, modern tıbbi uygulamalar arasında önemli bir basamaktır. Saç dökülmesi, deri tabakasının gençleşmesi, yaraların iyileşmesi ve akne izlerinin tedavisinde uygulanan alternatif bir yöntemdir.

  Bu uygulama, kişiden alınan az miktarda kanın özel bir tüpte santrifüj edilerek bileşenlerine ayrıştırılması ve bu işlem sonunda elde edilen az miktardaki “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma”nın (PRP), yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesini temel alır.

  PRP’deki içerik hastanın kendi kanından alındığı için alerjik reaksiyon ve enfeksiyon riski bulunmaz.

  Hangi durumlarda uygulanabilir?

   • Cilde canlı ve daha sağlıklı bir görünüm kazandırılması
   • Ciltteki kırışıklıklar (yüz ve dekolte bölgesi)
   • Cilt çatlakları (gebelik çatlakları)
   • Cilt lekeleri
   • Saç dökülmesi
   • Saçların kopması ve kırılması
   • Sivilce izleri
   • Yara izleri

 3. Botoks

  Clostridiumbotulinum isimli bir bakteriden elde edilen, kasları gevşetmek amacıyla kullanılan bir ilaçtır.
  Bu ilaç 35 yılı aşkın bir süredir tıbbın değişik dallarında kas kasılmalarını rahatlatmak amacıyla kullanılmaktadır. Botoks düşük dozlarda kullanılması, sadece uygulandığı bölgedeki kasları etkilemesi ve vücuda yayılmaması nedeniyle oldukça güvenilir bir yöntemdir. Botoks bilinenin aksine bir yılan zehri değildir. Botoks uygulaması bu konuda eğitim almış dermatolg ve plastik cerrahlar tarafından klinik ortamda yapılması gereken bir uygulamadır.

  Hedeflenen kaslara uygulandıktan sonra etkisi 3-5 gün içinde ilerleyici bir şekilde artar ve 10-12 gün içinde tamamlanır. Bu süre boyunca uygulama yapılan bölgelerde asimetri fark edebilirsiniz, ancak ilaç etkisini gösterdikçe bu durum kendiliğinden düzelecektir. Tam olarak anlaşılamayan nedenlerden ötürü bazı kişiler botulinum toksininin etkilerine karşı daha az duyarlı ve dirençlidir. Bu kişilerde botulinum toksini etkisi beklendiği kadar iyi veya uzun süreli olamayacağı gibi hiç etkisi de görülmeyebilir. Bundan dolayı uygulamanın sonuçlarıyla ilgili herhangi bir garanti verilemez.

  Hangi Kırışıklıklara Uygulanabilir?

   • Tedavi için en uygun bölgeler
   • Alınkırışıklıkları,
   • Göz çevresi,
   • Kaşların arası,
   • Ayrıca boyun çizgileri,
   • burun kenarlarındaki kırışıklıklar,
   • burun ucu kaldırma,
   • üst dudaktaki ince ve yüzeysel kırışıklıklar(sigara izleri),
   • çene bölgesi kırışıklıklarında da kullanılır.

 4. Terleme Tedavisi

  Terleme fizyolojik bir olayken ter bezlerinin normalden daha fazla çalışması, hiperhidrozis denilen aşırı terleme problemine yol açar.Aşırı terleme problemi en sık el içi, ayak tabanı ve koltuk altlarında görülmektedir. Terleme tedavisinde kullanılan en etkili ve güvenilir yöntem botoks uygulamasıdır. Botoks el içi, ayak tabanı ve koltuk altında güvenli bir şekilde kullanılabilir. 15 dakikalık süren bir işlem sonucunda kişi günlük hayatına hemen dönebilir. Etkinlik 4-8 ay süreyle devam edebilir, ancak sürenin kişiden kişiye değişebileceği unutulmamalıdır.

 5. Diş Gıcırdatma, Çene Sıkma ve Kare Yüz Tedavisi

  Bruksizm (diş sıkma, çene sıkma) günlük yaşam stresinin bilinçaltına yönlenmesi nedeniyle ortaya çıkan ve kasların spazmına yol açarak uyku sırasında diş gıcırdatmayla kendini gösteren bir rahatsızlık olarak tarif edilebilir. Massater kasının doğuştan belirgin olması veya diş gıcırdatma nedeniyle zamanla hacminin artması, yüzün alt kısmının genişleyerek, kare görünümü almasına neden olur. Bu durum kadınlarda sert, erkeksi bir yüz ifadesine yol açar. Diş gıcırdatma sorunu, kare yüz görünümü yanında, diş minesinde aşınma, çene ekleminde ağrı ve kenetlenmeye de neden olur. Bu şikayetlerinizden botoks ile kurtulabilirsiniz.

  Hareketlerinde azalma istenen ve çeneyi sıkan kasların içine botulinum toksini enjekte edilir. Bir hafta içinde sonuç alınır. Botulinum toksini uygulamasının etkisi geçidir. Bu özelliğinden dolayı diş sıkma için botulinum toksini tedavisi 4-6 ayda bir tekrarlanır)

 6. Diş Eti Gülüşü Tedavisi

  Diş eti gülüşü, gülümsemesi (gummy smile) adından da anlaşılacağı üzere gülme çizgisinin dişeti üzerinde yer almasıdır. Yani gülme esnasında dişeti dokusu olması gerekenden bir hayli fazla görünmektedir. Nazolabial hat üzerindeki uygun noktalara ince uçlu iğne kullanılarak botilinum toksin enjeksiyonu yapılır. Genellikle etkinlik 4 ay süreyle devam eder.

 7. Lazer Epilasyon

  Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmanın en hızlı ve etkili yoludur. Kullanılan lazer ışınının dalga boyu, ciltteki melanin tarafından emilebilir yapıdadır. Böylece cildin iç kısmına kıl köküne ulaşır ve yüksek ısısı ile kökü yakar. Bu uygulamaların Food and Drug Administration – FDA onayı almış cihazlar ile yapılması son derece önemlidir.

  Lazer epilasyon uygulamaları çoğu zaman başarıyla sonuçlanır ama nadir olarak işlemden sonuç alamayanlar vardır. Bu durum genellikle hormonal dengesizlikleri olan kişiler içindir. Diğer bir etken de tüylerin yapısıdır.

  Uygulama düzgün yapıldığı takdirde herhangi bir sağlık sorunu görülmez. Ancak lazer epilasyon yaptırmaya karar verdikten sonra profesyonel bir klinik bulmalı ve lazer araçları hakkında bilgi almalısınız. Lazer epilasyonun mutlaka bir uzman hekim kontrolünde yapılması gerekir, aksi takdirde cilt sağlığınız için tehlikeli bir işlem olabilir.12 yaşından itibaren herkese uygulanabilir.

  İşlem sonrasında hafif pembelik ve kıl köklerinde şişmeler yaşanabilir.Ortalama yarım saat sonra cilt normale döner.

  Lazer epilasyon öncesi ne yapılması gerekir?
  Lazer epilasyondan en az bir ay öncesine kadar kılları kökünden alan ağda, epilatör, cımbız,iple alınma işlemleri yapılmamalıdır. Lazer epilasyondan 15 gün öncesine kadar bronzlaşma olmamalı ya da solaryuma girmemelidir. Tüy dökücü kremler köklere işlemediğinden, lazerden önce kullanımlarında sakınca yoktur. Jiletleme işlemi, kıl köklerini kuvvatlendirmicek ve ayva tüylerini kalınlaştırmayacaktır. Cildi soyan ürün (peeling) kullanılıyorsa 15 gün önce bırakılmış olmalıdır.

  Lazer epilasyon sonrası ne yapılması gerekir?

  Tedaviden sonra hemen günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. İşlem sonrasında, ilk 24 saat çok sıcak su uygulaması yapılmamalıdır. Lazer epilasyon güneş gören bölgelere uygulanmışsa güneş koruyucu kullanılmalıdır.
  Kliniğimizde Alexandrite 755 nm ve Nd: YAG 1064 nm epilasyon lazerlerimiz mevcuttur. Cildinizin rengine ve kıl yapınıza göre uygun olan lazer türü uzman doktorumuz tarafından belirlenmektedir.

 8. Altın İğne (İğneli Radyofrekans)

  Radyofrekans; tıpta uzun yıllar gerek estetik alanında gerekse diğer alanlarda güvenilir olarak kullanılan bir yöntemdir. Fraksiyonel uygulama genelde lazer yöntemlerinde kullanılan bir teknolojidir. Yani atış yapılırken derinin zarar görmemesi için güç küçük noktasal alanlara bölünür, dolayısıyla cildin zarar görmesi ve etkilenmesi en aza indirilmiş olur. Cihaz üzerindeki 25 tane mikro altın iğne ile cilt altına verilen ısı sayesinde kollojen harekete geçer ve ince kırışıklarda düzelme sağlanır. Bu işemde fraksiyonel radyoferans dediğimiz 25 tane mikro iğne ile cilt altı uygulama boyunca toplam 1000 kez ısı verilir. Bu sayede yüz cildinin her sahası taranmış olur. Cilt altında ısı etkisiyle yeniden onarım sistemi devreye girer ve iyileşme süreci başlar. İyileşme sürecinde yeniden kollojen bantları oluşur, cilt damarları yeniden düzenlenmeye başlanır. Kliniğimizde uyguladığımız altın iğne tedavileri;

   • Skar (iz tedavileri)
   • Fotoyaşlanma
   • Deri rejuvenasyonu (cilt gençleştirme, yenileme)
   • Geniş porların tedavisi
   • Yüz ve boyun toparlama
   • Aktif akne
   • Akne skarı
   • Cilt sebum dengeleme
   • İnce kırışıkların tedavisinde kullanılmaktayız.

 9. Cilt Bakımı

  Cilt bakımının amacı gözeneklerin temizlenmesi, cilde oksijen sağlanması, cildin üzerindeki keratinize ölü tabakanın uzaklaştırılması, parlaklık, canlılık ve tazelik verilmesi ve lenf drenajı ile toksinlerin atılmasıdır. Cilt bakımı, cildi dış etkenlere ve yılların oluşturacağı yıpranmaya karşı korumak için ayda bir yapılmalıdır.

  Cilt bakımı aynı zamanda kişiyi rahatlatır, psikolojik olarak dinlenmesini sağlar.Cilt bakımı sırasında bilinmesi gereken bilgilerden bir tanesi cilt bakımı ile lekelerin iyileşmeyeceğidir. Leke tedavisi cilt bakımı ile değil PRP,mezoterapi, kimyasal peeling ve lazer cihazlarıyla yapılabilen bir tedavidir. Yine yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi sivilce izlerini cilt bakımı ile tedavi etmeye çalışmaktır.

  Kliniğimizde cilt bakımı uygulamasında AquaPeel cihazını kullanmaktayız.

 10. Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

  Özellikle yüz ve bacaklarda damarların genişlemesi sorunu olarak ortaya çıkan varis kılcal damar rahatsızlığı olarak bilinmektedir. Kırmızı bir görünüme neden olan kılcal damarlar son derece rahatsız eden bir görünüme neden olmaktadır. Kılcal damar rahatsızlığına sebep olan faktörler birden fazla olabilir. Genetik faktörler, güneş ışınları, gebelik sonrası, alkol ve öströjen fazlalığından kaynaklanabilir.

  Tedavide Nd:YAG türü lazer ışınları kullanılmaktadır. Nd:YAG (1064nm) lazer ışınları hemoglobin üzerine yoğunlaşır. Kılcal damarları deforme ederek tedavi sağlar.Tedavide bazı damarlar hemen kaybolurken kimisi renginin koyulaşması sonucu 4-8 hafta içinde kaybolmaktadır. Uygulama sonunda bazı kremlerin kullanılması ile cilt rahatlatılmaktadır. İşlem sonrasında güneşten cildinizi korumanız tavsiye edilir. Genelde lazerle kılcal damar tedavisi için 1-2 seans yeterli olur. Tedavinin süresi ve seansları varisin durumuna göre değişim göstermektedir.Tedavi sonrasında ciltte hafif yanma, kızarıklar ve kabuklanma oluşabilir.

Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.